Jak dojechać z lotniska w Pyrzowicach do centrum Katowic?

Droga z Pyrzowic do Katowic

Osoby podróżujące samolotami do Katowic lądują oczywiście na lotnisku w Pyrzowicach, które choć obsługiwane jest właśnie przez Katowice, to jednak w rzeczywistości do samego miasta jest od niego jeszcze spory kawałek. Problemem ludzi podróżujących samolotami jest oczywiście to, że nie mają dostępu do swojego prywatnego samochodu. Dzisiaj postaramy się udzielić odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób sprawnie i wygodnie można dostać się do Katowic zaraz po wylądowaniu samolotu na lotnisku.

Komunikacja publiczna nie zawsze szybka i wygodna

Na pewno każdemu od razu przyjdzie na myśl komunikacja publiczna, która oczywiście kursuje na lotnisko w Pyrzowicach. Autobusów jest wiele, ale mają one niestety sporo wad, szczególnie wtedy, gdy zależy nam na szybkim dotarciu do Katowic, na prestiżu bądź na zwiedzeniu ciekawych miejsc w tym mieście. Komunikacja miejska ma do siebie to, że potrafi być mocno zatłoczona, a i czas podróży pozostawia wiele do życzenia. Do tego musimy czekać na przyjazd konkretnego autobusu, a poruszanie się komunikacją staje się bardzo trudne, gdy nie znamy dobrze samych Katowic, a na pewno większość osób nie ma odpowiedniej wiedzy.

Stadion w Katowicach

Inną kwestię stanowią tutaj same taksówki, których oczywiście także nie brakuje na lotniskach, ale z których korzystanie jest bardzo kosztowne. O ile można jeszcze wybrać się taksówką z lotniska po prostu gdzieś do hotelu w Katowicach, tak już trudno jest sobie wyobrazić turystę, który taksówkami będzie zwiedzał wszystkie zabytki w samym mieście, jak i w jego okolicach.

Wybór wbrew pozorom nie jest więc łatwy po przylocie do Pyrzowic, ale warto pamiętać o tym, że istnieje jeszcze jedna opcja środka transportu, który warto rozważyć, gdyż jego cena wcale nie musi być bardzo wygórowana.

Na lotnisku może czekać samochód do wynajęcia

Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby skorzystać z wypożyczalni samochodów i to niezależnie od tego, czy nasza podróż ma charakter turystyczny, biznesowy czy po prostu prywatny. W dzisiejszych czasach wypożyczalni aut na rynku zdecydowanie nie brakuje, a duża konkurencja działa oczywiście na naszą korzyść, gdyż możemy liczyć na usługi na bardzo wysokim poziomie.

Skorzystanie z tego typu rozwiązania ma wiele ważnych zalet, o których warto powiedzieć kilka słów więcej. Podstawą jest tutaj niezależność. Samochód może czekać na nas na lotnisku bezpośrednio po przylocie. Wsiadamy do niego i jedziemy, gdzie tylko chcemy, nie przejmując się tłokiem, brakiem czasu czy dużymi odległościami do pokonania. Wbrew pozorom, jeśli mamy sporo do przejechania, skorzystanie z wypożyczalni będzie o wiele tańsze niż z taksówek, a już na pewno wygodniejsze niż korzystanie ze zwykłych autobusów. Auto wynajmujemy na określony czas, płacimy za realny okres korzystania z niego, a do tego wygodnie oddajemy pojazd później ponownie na lotnisku w Pyrzowicach, gdzie czeka już na nas samolot.

Auto do wynajęcia

Wynajem na lotnisku może być bezpieczny i wygodny

Przykładem profesjonalistów zajmujących się wynajmem samochodów na lotnisku w Pyrzowicach jest firma NostrCar, która posiada pojazdy różnych klas w przystępnych cenach i z dogodnymi warunkami wynajmu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajrzeć na stronę http://www.nostarcar.com.pl/katowice-lotnisko/ i dokładniej sprawdzić jak wygodne może być podróżowanie po wyjściu z samolotu.

Z Pyrzowic do Katowic