Bezpieczne podróżowanie wynajętym samochodem

driving-918950_1920

Jeśli planujesz wynajęcie samochodu z wypożyczalni, musisz pamiętać o tym, by podróżować bezpiecznie. Może nawet o wiele bardziej przykładać wagę do spraw bezpieczeństwa na drodze. W jaki sposób upewnić się, że prowadzisz auto bezpiecznie? Wystarczy, że będziesz pamiętać o poniższych 10 zasadach, które sprawią, że podróżowanie stanie się bardziej bezpieczne:

  1. Upewnij się, że auto, które wypożyczasz, jest w pełni sprawne – czy wszystkie szyby są czyste, czy w oponach znajduje się odpowiednie ciśnienie, czy światła są sprawne. Dostarczenie sprawnego auta to obowiązek wypożyczalni, jednak zawsze warto się upewnić.
  2. Zapinaj pasy! I przypominaj swoim współpasażerom, żeby również zapięli pasy razem z Tobą, bo mogą one uratować życie w wielu sytuacjach, które niespodziewanie pojawiają się na drodze.
  3. Nie pij alkoholu. Wiadomo, że alkohol znacznie utrudnia prowadzenie samochodu, dlatego warto pamiętać o tym nie tylko podczas jazdy wynajętym samochodem, ale też podczas prowadzenia jakiegokolwiek auta.
  4. Dostosuj prędkość do warunków jazdy. To, że jedziesz nie swoim samochodem, nie znaczy, że możesz od razu zostać królem szos. Cały czas kontroluj sytuację na drodze i pamiętaj, że wypożyczalnia aut liczy na zwrot sprawnego auta.
  5. Utrzymuj odpowiednią odległość od samochodu, za którym jedziesz. Nigdy nie wiesz, kiedy samochód przed Tobą zacznie hamować, dlatego o wiele bezpieczniej będzie, gdy zachowasz odpowiednią odległość i na czas zdążysz zareagować.
  6. Bądź czujny! Cały czas obserwuj sytuację na drodze i nie daj się zaskoczyć nagle pojawiającym się innym uczestnikom ruchu drogowego takim jak piesi, rowerzyści czy motocykliści.
  7. Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania – ta zasada, o której dowiesz już na pierwszych zajęciach w ośrodku nauki jazdy, powinna towarzyszyć Ci przez całe życie, a w wynajętym samochodzie zapewni Ci o wiele więcej bezpieczeństwa.
  8. Stosuj się do wszystkich znaków drogowych i przepisów prawa. Zawsze miej oczy szeroko otwarte i zwracaj uwagę na pojawiające się znaki, które mogą ograniczać prędkość poza terenem zabudowanym lub informować o różnych zakazach lub nakazach.
  9. Nie przeceniaj swoich umiejętności.
  10. Zawsze zachowuj szczególną ostrożność.

auto-962083_1920

Jeśli upewnisz się, że pamiętasz o tych wszystkich zasadach i teraz szukasz auta, które będzie w pełni bezpieczne i wygodne, możesz skorzystać z wypożyczalni samochodów w Pyrzowicach. Znajdziesz ją na stronach internetowych wypożyczalni gdzie czekają na Ciebie wszelkie informacje związane z dostępnością różnych samochodów i zasadami wypożyczeń.